Bağırsak enfeksiyonuna iyi gelen bitkiler

By  |  0 Comments

Zehirlendiniz mi? Bağırsak enfeksiyonunuz mu var? Bağırsaklarınızı hızlandıran ve temizleyen bitkiler eveczanesi.com’da.

Bağırsak enfeksiyonu su ya da gıda zehirlenmesinden dolayı karşımıza çıkar. Sudan dolayı oluşan bağırsak enfeksiyonu gelişmemiş olan ülkelerde alt yapının iyi olmayıp içme suyuyla kanalizasyonun birbirine karışması sonucu oluşur. Bu su dan dolayı oluşan enfeksiyonun ortaya çıkardığı hastalık kolera’dır. Gıda zehirlenmesi ise bozulmuş, son kullanma tarihi geçmiş ya da bakteri bulunan yiyeceklerin tüketilmesi sonucu midenin ve bağırsakların rahatsızlanmasıdır. Bağırsak enfeksiyonunu bol bol sıvı tüketerek, bağırsaklarınızın çalışmasını sağlayarak, bağırsaklarınızı temizleyerek ve bağışıklık sisteminizi güçlendirerek tedavi edebilirsiniz.

Bağırsak enfeksiyonuna iyi gelen şifalı bitkiler

Kekik: İçinde bulunan tanenler sayesinde bağırsakları hızlandıran kekik bağırsak enfeksiyonuna iyi gelir.

Anason: Anasonun bulundurduğu uçucu yağ asitleri mideyi güçlendirerek gıda zehirlenmesi sırasında bağırsak enfeksiyonu oluşumunu engeller.

Fasulye: Fasulyebağırsakları çalıştırarak bağırsak enfeksiyonuna iyi gelir ve midedeki gazı çıkartır.

Isırgan: İçinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiren ısırgan bağırsak enfeksiyonuna iyi gelir.

Brokoli: Brokoli içinde bulunan pektin maddesi bağırsakları hızlandırıcı etkisiyle bağırsak enfeksiyonunu iyileştirir.

Brüksel lahanası: İçinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiren brüksel lahanası bağırsak enfeksiyonuna iyi gelir.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply