Böbreklere iyi gelen bitkiler nelerdir?

By  |  0 Comments

Şifalı bitkilerin birçok hastalığın tedavisinde oldukça etkisi olduğu bilinmektedir. Böbrek sağlığına da oldukça faydası olan bitkiler hakkında merak ettiğiniz bir çok yeşi yazımızda bulabileceksiniz.

Böbreğin görevi vücutta bulunan zararlı toksinlerin ve atıkların atılmasını sağladığı için hayati bir öneme sahiptir. Eğer böbrekleriniz düzenli çalışmasa biriken atıklar kan dolaşımı ve idrar yollarında zehirlenmeye yol açarlar. Bu sistemin düzgün bir şekilde çalışmasını sağlamak için bakterilerden uzak tutmak vücudun genelini sağlıklı kılar. Doğal bitkilerle börekler, idrar yollarını ve mesaneyi koruyarak anti bakteriyel görevi yaparlar.

Ayı üzümü: Kurutulmuş yapraklarından sapılan çaylarla uzun süreli kullanımlarda idrar yolları için doğal bir antiseptiktir. Böbrek hastalıklarında kullanılmalıdır.

Yaban mersini: Böbrek için etkili antiseptik özelliği sayesinde böbrek sağlığınızı korur ve böbreklerinizi kökten uca temizleyerek koruma sağlar.

Dulavrat otu: Böbrek hastalıklarının birçoğundan kullanılan bir bitkidir. İdrar söktürücü ve kan temizleyici özelliği de bulunaktadır.

Zerdeçal: Sıkça kullanımlarda böbreklerin etkili çalışmasını sağlar ve zararlı toksinlerin böbreklerden kolaylıkla atılmasına yardımcı olacaktır.

Isırgan otu: Çay olarak tüketilmesi önerilen ısırgan otu idrar sorunlarınıza karşı etkili bir çözüm olacaktır. Aynı zamanda egzama, kireçlenme ve ödem oluşumlarına da katkısı vardır.

Karahindiba: Bulundurdukları C, demir, potasyum ve çinko gibi böbreğe iyi gelen vitaminleri içerisinde bulundurur. Böbreklere karşı etkili bir antioksidandır.

Asya ginsengi: Sağlıklı böbrekler için sıkça başvurulan bitkilerdendir. Böbreklerin düzenli çalışmasına yardımcı olur, çok etkili böbrek taşı düşürücüdür.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply