Karaciğere iyi gelen bitkiler nelerdir?

By  |  0 Comments

Vücutta ki toksinlerin atılmasında oldukça önemli bir parça olan karaciğerin sağlığını korumada bitkiler oldukça önemlidir. Yazımız da da bulabileceğiniz tamamen doğal bitkisel önerilerle karaciğer sağlığınızı garantiye alabilirsiniz.

Karaciğer sağlığı diğer hayati tüm organlarımızın düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır. Yağları parçalayarak veya depolayarak kan şekeri ve vücuttaki hormonların dengesini sağlayarak, zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar ve hastalık oluşumlarını ortadan kaldırır. Bu denli büyük bir göreve sahip olan karaciğere neyse ki yardımcı olabilecek ve bu oldukça değerli organların düzenli bir şekilde çalışmana yardımcı olacak birçok bitki bulunmaktadır. Ama yinede karaciğerle ilgili problemlerinizde uzman hekimlere başvurmanız önerilir.

Boğa dikeni: Karaciğeri korumada en yaygın kullanılan bitkilerden bir tanesidir. Karaciğerinizi toksinlerden arındırma da oldukça etkili olmaktadır.

Enginar: Karaciğerden atılan toksinlerin düzenli bir şekilde atılmasını sağlamak ve karaciğerin yükünüzü hissedilir bir biçimde görmenizi sağlayacaktır.

Karahindiba kökü: Safra üretimini artırarak karaciğer sağlığını korumada oldukça faydalıdır. Anı zamanda bağırsak hareketlerini düzenler ve hazmı kolaylaştırır.

Zerdeçal: Karaciğerin ömrüne ömür katan oldukça şifalı bir bitkidir zerdeçal. Safra düzenini sağlar ve vücutta bulunan zararlı yağ ve şekerin eritilmesini sağlar.

Gotu kola: Bağışıklık sistemlerinizi güçlendirerek karaciğerinize erişecek mikropların önüne önceden geçebilirsiniz. Bir diğer özelliği ise insan ömrünü uzatarak yaşlanmayı da önler.

Guggul: Karaciğerdeki yağı parçalayan enzimleri harekete geçirir ve kolesterolün düşmesini sağlar. Metabolizma bozukluklarının tedavisinde de oldukça etkilidir.

Sarı kantaron: Bulundurduğu tanenlerin antiseptik özelliği sayesinde karaciğerde oluşan iltihaplanmaları önler ve bakteri oluşumlarını ortadan kaldırır.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply